Si të kaloni një ditë të paharrueshme të Shën Valentinit?  Sigurisht kjo pyetje është kërkuar nga miliona çifte në mbarë botën. Nëse shtëpia jote ka ardhur këtë festë të mrekullueshme, mund të jetë shumë e bukur dhe romantike për ta festuar atë. Jepni një përrallë tuaj të dashur, kujtimet e të cilave do t'ju ngrohin në mbrëmje më të freskëta.

Ju mendoni të kaloni një mbrëmjerestorant  A është kjo tashmë e parëndësishme? Por në qoftë se ju kushtoni darkën tuaj romantike me një pikë mister dhe mister, atëherë do të merrni shumë përvoja të reja emocionuese. Lëreni të dashurin tuaj të marrë një ftesë të pazakontë, për shembull, të dorëzuar nga "mail dashuri". Mund të punosh si piktor për dikë nga miqtë apo të njohurit, ose mund të ftoje edhe një aktor të veçantë. Ju nuk mund të dorëzoni një ftesë, por t'i jepni një mundësi të dashurit tuaj për të gjetur destinacionin. Këshilla juaj do ta ndihmojë atë në këtë.

Nëse udhëtimi në restorant Ju nuk mund ta përballoni shtëpinë me sukses mund ta zëvendësojë atëdarkë themed. Pse të mos provoni veten si një joshëse orientale ose një geisha japoneze? Mjafton të shtoni në brendësi disa atribute relevante (të paktën thjesht simbolike) dhe atmosfera festive është e gatshme. Ju mund të porositni disa pjata ekzotike nga restoranti, ose mund të gatuani darkë në tuaj. Jepini valleve tuaj të dashur orientale në shfaqjen tuaj ose mbani një ceremoni çaji - është në dorën tuaj të imagjinatës!

Dua të jesh fotografuar? Nëse gjysma e lente nuk ka frikë, ajo do të ketë një kohë të mirëxhiruar foto profesionale. të cilat ju mund të jepni. Studiot e fotografive moderne ofrojnë edhe certifikata të posaçme dhuratë për këtë. Sesioni profesional i fotografive është një mundësi për të provuar veten si një model. Përveç kësaj, fotot e marra do të jenë një zbukurim i albumit tuaj në shtëpi. Ju mund të organizoni edhe një sesion të përbashkët fotografish, sepse është shumë më shumë argëtim për të marrë fotografi së bashku.

Kush nuk ka dëgjuar për vetitë e mrekullueshme të banjove! Po nesenë një banjë për të ftuar një të dashur  për Ditën e Shën Valentinit? Për më tepër, tani mund të zgjidhni çdo dush për shijen tuaj: të paktën turqisht, të paktën finlandisht, madje rusisht! Në dhomën e banjës mund të hani shumë dhe të notoni në pishinë, të zhyteni në vorbull. Gjithashtu në banjë ju do të ofrohet një nargjile, pije, masazh. Me një fjalë - një festë e vërtetë relaksimi.

Një dhuratë e madhe për Ditën e Shën Valentinit mund të jetë njëudhëtim i përbashkët jashtë qytetit. Qartë shtëpi në një fshat të largët, larg nga qytetërimi dhe harrojnë për një kohë për të gjitha problemet. Le të qëndrojnë të gjitha problemet dhe dhembjet në qytet. Ju pëlqen të ndiheni në të kaluarën kur nuk dini për telefonat mobil, kompjuterë, internet. Por nëse Ju jeni të përgatitur të heq dorë nga përfitimet e qytetërimit, ju mund të shkoni në kamp në mënyrë të sigurtë. Ky version "Lite" patjetër do të jetë i kënaqur!

Udhëtim me kalë  - një aventurë e vërtetë romantike! Nëse ka një klub hekurudhor ose qendër të kuajve në qytetin tuaj ose në afërsi, atëherë mund të prenotoni një udhëtim me kalë në Ditën e Shën Valentinit. Dhe nuk ka rëndësi nëse nuk dini si të ngasin. Instruktorët do t'ju ndihmojnë: merrni kafshën, mësoni bazat e hipur. Epo, nëse nuk dëshiron të ngasësh, hipur në një karrocë apo shpat të tërhequr nga kuajt do të jetë gjithashtu një dhuratë e madhe. Ju mund të sillni një shishe të bukur me çaj, kafe apo edhe shampanjë.

A i doni sportet?  Nëse ju dhe një i dashur keni një stërvitje të mirë sportive, atëherë ju mund të festoni një pushim me një kërcim parash, një shëtitje në patina me rrotull, një rritje në qendrën e karrexheve. Ju mund të luajnë bilardo ose bowling. Dhe mund të organizoni gara për sportin tuaj të preferuar ose të shkoni në një ndeshje futbolli ose basketbolli të ekipit tuaj të preferuar. Mos kini frikë se nuk është romantike. Sipas psikologëve, bashkë përjetuar emocione të forta bashkojnë dhe përkeqësojnë ndjenjat e lidhjes.

Kujtoni fëmijërinë dhe ftojini të dashurit tuajcirku ose kopshtin zoologjik. Ju gjithashtu mund ta ftoni të dashurin tuaj në kinema, teatër, madje edhe në Muze apo planetari. Gjëja kryesore - që ju dy i pëlqeu. Përveç kësaj, këto trajtime nuk janë shumë të shtrenjta dhe të përsosura për ata që kanë një buxhet të vogël.

Dhe nëse "financat tuaja po këndojnë romancë", kjo nuk do të thotë që partia anullohet!Gara për argëtime dhe koncerte urbane në ajër të hapur  do t'ju kushtojë krejtësisht pa pagesë, gjëja më e rëndësishme përpara është të zbuloni kohën dhe vendin e sjelljes së tyre.

Me një fjalë, gjithmonë mund të sjellësh gëzim për të dashurin tënd, pa marrë parasysh se sa monedha ringjnë në xhepin tënd. Ju vetëm duhet të shikoni gjërat e zakonshme ndryshe dhe të tregoni imagjinatën. Në një rast ekstrem, nëse nuk jeni ende i martuar, ftoni të dashurin tuaj te gjendja civile. Thrills janë dhënë!