Viti i ri nuk mund të quhet vetëm një festë. Ky është një gjendje e veçantë e mendjes, duke pritur diçka magjike, parashikimin e një mrekullie dhe përmbushjen e dëshirave të dëshiruara. Nuk është e habitshme, në pritje të festës më të shkëlqyer të vitit, të gjithë po pyesin se çfarë duhet të japin nënën, motrën, mikun më të mirë apo bashkëshortin. Në fund të fundit, dhurata e Krishtlindjeve duhet të jetë pak magji.

Bizhuteri - thesare të vogla

Përgjigja është e qartë - ajo duhet të jetë diçka e parëndësishme dhe luksoze. Pushimi përfshin një dhuratë bujare nga zemra. Bast i sigurt do të ishte bizhuteri. Bizhuteri prej metaleve të çmuara me siguri do të ju lutemi një gruaje. Ajo do të pëlqejë unazën e pazakontë elegante që është bërë në përputhje me tendencat e fundit në bizhuteri. Dizajni i parëndësishëm i dekoratave do të theksojë individualitetin e zonjës.

Por burrat, vendosën të kënaqin dashurin e bizhuterive, duhet të jeni të kujdesshëm. Nëse vajza nuk është e martuar, është që t'i japë përparësi bizhuteri të tjera. Një dhuratë në formën e unazës Viti i Ri mund të interpretohet gabimisht.

Për të kënaqur dhuratën e Krishtlindjeve me zgjedhjen e artikujve të tjerë të metaleve të çmuara: një palë vathë, pendants, zinxhirë ose rrathë nga shtëpi të tilla të famshme bizhuteri si Tiffany, Piaget ose Swarovski.

Mami, gruaja, e dashura, motra ose shoku më i mirë me siguri do të vlerësojnë një dhuratë në formën e vathëve me gurë të çmuar ngjyrën e syve të saj. Dhe modelet me smeraldi ose topazë kënaqin edhe zonjat më të zgjuara.

Furs dhe argjendi - atributet e luksit

Jo vetëm bizhuteri do t'i pëlqejnë zonjat në festat e vitit të ri. Një dhuratë tërheqëse do të jetë lesh. "Ari me gëzof" është i sigurt për të kënaqur si nënë ashtu edhe dashnore. Nuk është e nevojshme të jepni një shtresë elegante në dysheme. Një surprizë e madhe do të jetë xhaketa apo xhaketë e vizatimit, Fox, sable, vidër, Fox.

Dhurata luksoze e Krishtlindjeve për gratë nuk është e pandërprerë me tekat e saj, dhe mundësia për të shprehur dashurinë tuaj, kujdesin dhe qëndrimin nderues. Është veçanërisht e këndshme për të marrë një dhuratë të tillë do të jetë me një njeri të dashur.

Nuk është e vështirë një grua që do të kishte kënaqur takëm të bukur në një dhuratë për Vitin e Ri. Dhurata do të ishte dyfish tërheqëse dhe e vlefshme në qoftë se ajo është bërë prej argjendi të pastër. Një nga prodhuesit më të njohur të argjendit sot është një kompani italiane Calegaro.

Dhurata luksoze në formën e argjendit është gjithashtu një mundësi për të rinovuar traditën ose për të krijuar tuajën. Silver takëm ka pushuar gjatë për të qenë Antiques pa fytyrë. Një dhuratë e metalit të çmuar do të apelojë jo vetëm tek nëna ose gjyshja, por nga çdo grua. Kjo dhuratë e pazakontë e Krishtlindjes do të shprehë ndjenjat tuaja të sinqerta ndaj një gruaje, thekson rëndësinë dhe rëndësinë e saj në jetën e dhënësit.

Aksesore dhe shikime bizhuteri - mishërimi i magjisë

Një tjetër ide e madhe për një dhuratë luksoze të Krishtlindjeve - pajisje markë. Mund të jenë çanta, rripa, doreza, shalle ose shamitë. Gjëra të bukura nga Dior, Chanelini Gucci nuk do të apelojë tek zonjat të cilët vlerësojnë cilësi të lartë dhe dizajn të hollë çdo detaj në imazhin tuaj.

Watch bizhuteri - një kategori e veçantë e dhuratave luksoze për vitin e Ri. Ato janë rezultat i punës së madhe të projektuesve dhe orëve të orëve, janë mishërim i elegancës dhe stilit, si dhe praktike.

Viti i ri është pritja e një mrekullie dhe pritje për një ngjarje misterioze, kështu që zonjat me siguri do të vlerësojnë dhuratën e orëve të koleksionit ekskluziv të "Misteri". Dizajni i këtij aksioni simpatik reflektohet jo vetëm në tendencat e modës, por edhe në rafinimin, bukurinë klasike. Shigjetat duket se janë të lehta dhe të ajrosura. Lëvizja e tyre e lehtë është thjesht hipnotizuese. Designers NIKA fabrikë watch shtuar orë edhe pak magji, dhe stolisur ato me rhinestones dhe diamante. Pajisje të mrekullueshme prej argjendi dhe ari të gjetura nën pemë, me siguri do të jetë dhurata më e paharrueshme dhe me vlerë.

Jo më pak tërheqës janë seria e orëve "Candy". Disa modele në një dizajn dimëror të zhvilluar posaçërisht nuk do të lënë indiferent asnjë njohës i aksesorëve të mirë. Shikoni në frymën e artit Deco është një kombinim unik i thjeshtësisë dhe sofistikimit, ekstravagancës dhe përsosmërisë që pasqyron thelbin e natyrës femërore.

Bëni një dhuratë elegante për gruan tuaj të dashur dhe mundeni me një koleksion të orëve "Slimline". Watch stili delicious meringue, pasionuar, Pampero, Tornado arrogant ose një Zephyr butë do të jetë dhuratë spektakolare dhe praktike e Krishtlindjeve që do të fitojë një zonjë e vërtetë.

Dhurata luksoze e Krishtlindjeve janë një mundësi për të shprehur qëndrimin e saj të sinqertë, duke mos thënë një fjalë. Në fakt, për të zgjedhur një dhuratë për gratë është shumë e lehtë - vetëm jepni pak magji.