Како да поминете незаборавно Денот на вљубените?  Сигурно ова прашање го поставуваат милиони двојки низ целиот свет. Ако вашата куќа дојде овој прекрасен одмор, може да биде многу убава и романтична за да го прослави. Дајте му на твојата сакана бајка, спомените од кои ќе те загрее на поладни вечери.

Мислите дека ќе поминете една вечерресторанот  Дали е ова веќе тривијално? Но, ако вашата романтична вечера ја започнувате со капка мистерија и мистерија, тогаш ќе добиете многу нови возбудливи искуства. Нека вашата сакана добива необична покана, на пример, доставена од "љубовна пошта". Можете да работите како поштар за некој од пријатели или познаници, или можете дури и да поканите посебен актер. Вие не можете само да поднесете покана, туку да им дадете можност на вашата сакана да ја пронајде дестинацијата. Вашите совети ќе му помогнат во тоа.

Ако патувањето во ресторанот Вие не можете да си го дозволите домот со успех да го заменитематска вечера. Зошто не се обидете сами како ориентален завојувач или јапонска гејша? Доволно е да додадете во вашиот ентериер неколку релевантни атрибути (барем чисто симболични) и празничната атмосфера е подготвена. Можете да нарачате неколку егзотични јадења од ресторанот, или самите можете да готвите вечера. Дајте му го саканиот ориентален танц на ваша изведба или одржи чај церемонија - тоа е до вашата фантазија!

Сакаш да бидеш фотографиран? Ако вашата половина од леќата не се плаши, таа ќе има одлично времепрофесионална фотографија. што можете да ја дадете. Модерните фото студија нудат и специјални подароци за ова. Професионална фото сесија е можност да се обидете како модел. Покрај тоа, примените фотографии ќе бидат украс на вашиот домашен албум. Можете исто така да организирате заедничка фото-сесија, бидејќи е многу забавно да фотографирате заедно.

Кој не слушнал за прекрасните својства на бањите! Што аково бања да покани некој близок  за Денот на вљубените? Покрај тоа, сега можете да изберете било бања на вашиот вкус: барем турски, барем фински, па дури и руски! Во bathhouse може да се впие до многу, и да пливаат во базенот, впие во вир. Исто така во бањата ќе ви бидат понудени наргиле, пијалаци, масажа. Со еден збор - вистински празник на релаксација.

Одличен подарок за Денот на вљубените може да бидезаедничко патување надвор од градот. Јасна куќа во оддалечено село, далеку од цивилизацијата и заборавете некое време за сите проблеми. Нека сите неволји и таги остане таму во градот. Сакате да се чувствувате во минатото кога не знаете за мобилни телефони, компјутери, интернет. Но, ако сте подготвени да се откажете од придобивките од цивилизацијата, можете безбедно да одите во кампот. Оваа "Лајт" -верзија дефинитивно ќе биде задоволна!

Коњ возење  - вистинска романтична авантура! Ако во вашиот град или во близина има конен клуб или коњички центар, тогаш можете да резервирате коњи на Денот на вљубените. И не е важно дали не знаете како да се прошетаат. Инструкторите ќе ви помогнат: да го собереш животното, да ги научиш основите на возењето. Па, ако не сакате да се прошетате, возење во кочии или санки подготвени од коњи, исто така, ќе биде одличен подарок. Може да донесе убава колба со чај, кафе или дури и шампањ.

Дали го сакате спортот? Ако вие и вашата сакана имате добра спортска обука, тогаш можете да го прославите празник со падобран скок, прошетка по ролери, подигнување во центарот за земање коли. Можете да играте билијард или боречка. И можете да организирате натпревари за вашиот омилен спорт или одете на фудбалска или кошаркарска игра на вашиот омилен тим. Не плашете се дека тоа не е романтично. Според психолозите, заедно искусни силни емоции се собираат и ги влошуваат чувствата на приврзаност.

Сетете се на детството и поканете го својот саканциркусот или зоолошката градина. Исто така можете да ја поканите вашата сакана во кино, театар, дури и Музеј или планетариум. Главната работа - дека двајцата ви се допадна. Покрај тоа, овие третира не се многу скапи и совршени за оние кои имаат мал буџет.

И ако твоите "финансии пеат романса", тоа не значи дека партијата е откажана!Урбани забавни натпревари и концерти на отворено  ќе ве чини целосно бесплатна, главната работа однапред е да се открие времето и местото на нивното однесување.

Со еден збор, секогаш можете да им донесете радост на својата сакана, без разлика колку пари излегуваат во вашиот џеб. Вие само треба да ги разгледате вообичаените работи поинаку и да покажете имагинација. Во екстремен случај, ако сеуште не сте во брак, поканете го вашиот љубовник на регистраторот. Возбудувања се предвидени!