Бранителот на Денот на татковината (исто така наречен Ден на Црвената армија), кој на 23 февруари беше прославен од милиони граѓани на Руската Федерација и ЗНД, е долгоочекуваниот датум што се очекува секоја година од страна на двата претставника на силната половина на човештвото , и прекрасни девојки и жени. Овој ден е особено симболичен и наликува на Денот на вљубените или на меѓународниот ден на жената, бидејќи во денешно време го слават сите мажи и жени, без исклучок, без оглед на природата на активноста. Во написот ќе најдете идеи за оригинални подароци за Денот на бранителот на татковината, како и кратки кратки честитки за овој значаен настан.

23 февруари: подароци за сопруг, татко, брат

Што да им даде на вашите сакани мажи е прашање кое ги возбудува девојките и девојките во пресрет на 23 февруари. Како по правило, прекрасните дами секогаш однапред се подготвуваат за да им ги претстават на своите блиски и познати мажи прекрасни и трогателни изненадувања. Важно е да го одберете вистинскиот подарок за вашиот сакан сопруг, отец, брат, дедо или колега. Еден човек може да го цени подарокот на неговата наклоност, зашто друг е интересен оригиналноста, но во секој случај, ако се подготви изненадување со голема љубов и топлина, подарок од вас ќе се почувствува со задоволство и радост.

Во секој трудови колектив на 23 февруари, дамите им честитаат на своите машки колеги на овој празник и им даваат главно мали скромни сувенири или производи за нега (гелови, шампони), но има и други подеднакво интересни идеи кои на овој ден им даваат на колегите:

 • Мало подарочко шише коњак и темно чоколадо
 • Аромата на машината (во случај сите вработени да имаат автомобил)
 • Смешни чаши со смешни натписи или имиња на колеги
 • Влажни бришења за монитор или подлошки за глушец
 • Чаши 0,5 l или 1 l пиво
 • Piggy банка за пари

Блиско и мајчин луѓе - татко, дедо, сакана момче или сопруг - најчесто се даваат работи за лична употреба: маици и кошули, средства за грижа за телото и косата, крпи и бањарки. Подолу се наоѓаат идеите на подароци кои сигурно нема да остават рамнодушни вашите омилени мажи:

 • Кожна чанта или деловна картичка
 • Фитнес сандаче или куфер за документи
 • Електричен брич
 • Скапи шишиња алкохол или збир на очила за вино
 • Колба колба и цигара случај со прекрасен дизајн

Честитки на 23-ти февруари мажи омилени стихови

Откако ќе го одберете оригиналниот необичен подарок за вашиот сакан човек, останува само да напишете прекрасна убава честитка во шарена разгледница. Можеби ова ќе биде еден од оние што се наведени подолу.

Возљубени, мои добри и драги,
  Со празник на мажи од февруари им честитам.
  Истиот верник, драги мои,
  За да бидам здрав, јас секогаш ви посакувам.

Не дозволувајте болка и мизерија,
  Тоа создава многу проблеми во длабочините.
  Нека трудот носи добар плод,
  И секогаш си среќен, мојот човек!

Моја мила! Прекрасен одмор
  Поздравете го мажот од срце!
  Ти си бранител на мојата убава,
  Сите денови со тебе се добри!

Суштински мојот Човек!
  Во посебен одмор, убав ден
  Кажи: вие сте храбри, мудри, силни,
  Јас не сум мрзлив да те прославам!

Сакав сопруг!
  Честитки за празникот!
  те сакам
  Беше неговиот учесник!

Толку тажен за тебе, моја љубов,
  Ввек не можеше!
  Значи во твојата душа убава
  Сонцето се запали!

Со дваесет и третата февруари,
  Симпатична, честитки!
  Само радост и среќа
  Ви посакувам!

Денес, мажи, имаш вистински
  И најважниот празник на годината!
  Успехот во бизнисот беше само брилијантен -
  Ги редизајниравте - несоодветно!

Ние немаме барања ние ги исполнуваме сите ваши желби,
  За помош пофалба, поддршка во сè!
  Од вас чекаме да бидеме исполнети со среќа
  Целата година беше за верни и љубовни сопруги!

Прекрасни честитки од 23 февруари до папата во стихови

Вашиот драг и сакан татко ќе бидат среќни кога ќе му честитате на најодличниот празник во годината, особено ако папата служи во армијата или учествувал во воени операции. Овие прекрасни прекрасни песни го допираат до јадрото.

Со дваесет и третата февруари,
  Тато, драги!
  За мене вие ​​сте најдобри
  Најмили!

Сакам да им честитам
  Со празничните мажи
  Ајде да ја стопиме сета тага
  На овој ден како чад!

И ви посакувам среќа,
  И добри денови
  Да се ​​направи сето тоа совршено
  На твојата душа!

Бидејќи ние славиме
  Денот на бранителот на татковината.
  Тоа е прослава на храбро во срцето,
  Тоа е прослава на нашите животи.

И татко ми беше слуга,
  Не се плаши од неволји.
  Тато, ти си најхрабрите!
  Ова е вашиот ден - денот на слободата.

Секој лојален на оваа татковина,
  Секој што денес слави,
  Вие сте бранители на целиот живот,
  Вие сте бранител на луѓето.

Дваесет и три
  Секоја година во февруари
  Возрасни и деца
  Обележи ги сите во земјата

Денот на бранителот и моќта
  Вистински човек!
  Вие, тато,
  Затоа на масата

Торта стои
  И шампањот се губи!
  За да го прослават денот
  Никогаш немојте да се мрзливи!

Дојде бранителот на Денот на татковината
  И е главен празник на човекот.
  Тато, одмори се, за годината толку уморна
  Нема потреба да ви пречи со причините.

Во чест на војниците на славното,
  Поздрав денес, поздрави, парада.
  Ние чест за срцето од најважните
  Оној кој ни е драг повеќе од сите награди.

Официјални честитки од 23 февруари песни

И овие честитки на 23 февруари ќе бидат погодни за секој човек што ќе му честиташ на одмор на човекот: татко и брат, сакан сопруг или млад човек, колега или пријател. Во секој случај, службените честитки ќе уживаат сите без исклучок.

Сè на сè, како што велат тие -

Без губење на очила за очи може да се слушне ѕвонење:

За да го осветли златото

Нови epaulettes на поручникот!

Така што од сега па натаму во животот, како на маршот,

Сите така ја задржаа равенката,

Така што маршалот ќе излезе од поручник,

Или, барем - Генерал!

Добивање скромни манири,

Изборот на одлуки еднаш за секогаш,

Биди среќна - офицер!

Чувајте го животот поблиску.

Ви честитаме денес,

Со сето срце ви посакуваме:

Среќни денови и нежно галење,

Принцеза драги од бајка,

Победата е тешка во борбата -

Нека сите дојдат до вас!

Ако стоите во редовите,

Запомни ја вашата земја,

Запомни: ти си син и војник.

Тие секогаш те гледаат

Нашите остри очи,

Нашите добри срца.

И за сите ти одговори -

Поскапи од нашата татковина

Пијам за тебе и за љубов,

И за огнот во срцата.

Но, прво ќе пијам чаша

За оние во чизми!

За оние кои во овој момент prilik

На ладно челични машини:

Ја кревам стаклото

За човек, за војник!

Честитки за 23-ти февруари машки колеги во стиховите

Секоја година во сите канцеларии се набљудува традицијата на честитање на сите машки колеги на Денот на бранителот на татковината. Во прилог на убави и пријатни подароци, овие допирни честитки нема да бидат излишни, што ќе поттикне и ќе им даде доверба на машката половина од колективното.

Денес е празник во нашиот тим.
  Денес е дваесет и третата февруари.
  Затоа, никој не е посреќен
  Мажи, дека жените од продавница за проблеми.

Ви посакуваме добар, полн живот,
  Јачмен поп само еднаш годишно
  Да му служи на семејството, работата и татковината
  И верувајте дека среќата ќе ве најде!

Кога станува збор за 23 февруари
  Одеднаш, поинаков став кон колегите.
  Мажите се затегнати, не залудно,
  Жените во гласот го топат снегот.

Сите насмевки и честитки насекаде.
  Шеф, подредени едни на други.
Добар ден 23 февруари -
  Колегите се како пријателско семејство.

По повод желбата на мажите, пријателите,
  Што би посилно здравје, лесен пат.
  И радост малку подолго, тага за миг
  Сериозни достигнувања, достигнувањата на мажите.

Што би горд горниот колектив
  Секој човек е паметен и убав.
  Насловот и гордо носеше во животот,
  Звучи едноставно - бранител на татковината!

Еј, колеги, им честитам
  Со дваесет и третата февруари!
  Овој ден чекавме долго време,
  Ние сигурно знаеме дека не за ништо!

Дури и денес, сите успеваат
  Подароците ќе бидат пуштени
  Но, девојките нема да заминат, -
  Ќе ги шират рацете тага!

На овој ден, нека има многу
  Желби, честитки
  Изненадувања и необични
  И желбите на настапите!

Честитки на 23 февруари - смешни стихови

Поранешните војници, и сите други луѓе претпочитаат различни шеги и смешни шеги. Изберете некоја честитка подолу што ви се допадна и напишете ја во разновидна разгледница од 23 февруари или испратете ја на социјалните мрежи на сите пријатели и блиски луѓе - забавата е загарантирана!

Кога нашата земја е беспомошна?
  Се разбира, денес, на 23 февруари!
  Бидејќи сите луѓе велат,
  И совршено сите непријатели знаат за тоа.

Јас, се разбира, исто така, честитки
  Сепак, пијам многу вода, не сакам,
  Дека непријателот нè нападна,
  Треба да бидете трезвени!

Денес можам да пијам пиво,
  Чорапи се распрскуваат насекаде,
  И да не се испушти тоалетот
  Бидете префинети во јадењето.

Денес ќе те поздравувам
  Претстави убав подарок,
  Звукот на радиото се додава,
  Легнете во кревет и јас ќе ви се јавам!

23 февруари
  Честитки, брате, ти!
  Што да кажам?
  Искушението да се знае сè,

Време е да се запре,
  И достоен да се заљубиш!
  Дека вашите соништа се обистини
  И животот изгледаше како бајка!

Честитки на 23 февруари - кратки (СМС-поздрави)

Вие и вашата сакана ја делат растојанието? Или на овој ден не можете лично да им честитате на вашите колеги, роднини и блиски луѓе? Нема проблем! Можете да испратите СМС со овие прекрасни кратки честитки од 23-ти февруари. Накратко, во армија и хумор.

Како симбол на машки победи
  Посакувам овој зимски ден
  Љубов и повеќе монети
  И забавувај се, ако не и мрзеливост!

Дозволете жените да ја забавуваат топлината
  Впрочем, во февруари ќе биде корисно,
  Денес е машки ден, и така е твое.
  Сакам да пеам и да се забавам засекогаш!

Со денот на мажите! Добро, успех
  Бесконечна среќа!
  Нека ќе биде повеќе смеа,
  Никогаш не треба лекар!

Нека во денот на вториот месец,
  23-м, наведени,
  Животот, како оган, е осветлен
  Најсреќните лица.

Нека дневна приказна
  Лесно се полни
  И искра очите
  Со тебе, судбината е љубовница!

Поздравете ги драги мажи од 23 февруари и пуштете го празниците да биде забавно и прекрасно!