Добрата вест е дека сега борбата против стареењето промени на кожата стана поефикасна. Францускиот козметички бренд Caudalie ја претстави револуционерната колекција на анти-старечки нега Resveratrol Lift.

Ресвератролот на лозата е магична компонента на новините на Каудалие

Серијата се состои од четири производи кои обезбедуваат раст на колагенските влакна и ја зголемуваат еластичноста на епидермисот. Симулираниот серум ја храни кожата со екстракт од винова лоза и комплекс од хијалуронска киселина, враќање на лицето овално. Дневната течност за подигнување со УВ-филтер промовира длабоко навлажнување и измазнување на навлажнувањата на лицето. Благ за контура на очите ја отстранува подпуханоста, го спречува формирањето на темни кругови под очите, ги отстранува "врановите на нозете" и фините брчки. Ноќниот крем за крем со деликатна текстура ги стимулира процесите на активна регенерација на кожата за време на спиењето, го спречува појавувањето на фрактури на кожата, обезбедува деликатна нега на зони на вратот и деколтето.

Еко-пријателска филозофија на брендот се рефлектира во состојките на колекцијата: покрај активните био-комплекси производителите користат Шеа путер и концентрати од грозје, мудрец, нане, камилица, мајчина душица и лојдови за лаванда.

Еко-бутик Каудали во парискиот трговски центар Carrousel du Louvre

Презентација на Resveratrol Lift во Instagram

Комплет подароци на серијата Resveratrol Lift